Zjednoczone Emiraty Arabskie – doskonałe miejsce na rodzinne wakacje (zimą)

Zjednoczone Emiraty Arabskie to doskonałe miejsce na słoneczne wakacje z dziećmi podczas polskiej końcówki jesieni i zimą. My byliśmy tam już 3 razy i pewnie na tym się nie skończy.

Dlaczego polecam Emiraty Arabskie rodzinom z dziećmi?

1. Stosunkowo krótki lot: 5:30-6:30. Nie jest to aż tak mało, czas lotu zbliżony do Wysp Kanaryjskich, ale już zdecydowanie krótszy niż do Azji czy na Karaiby, a pogoda porównywalna. Dodatkowo połączenie z ZEA jest bardzo dobre. Możecie polecieć np czarterem do Ras Al Khajma, ale zdecydowanie lepszą i wygodniejszą opcją będzie lot Emirates prosto do Dubaju.

Lot do Dubaju, emirates

2. Doskonała pogoda. My za każdym razem byliśmy w Emiratach w grudniu i zawsze było gorąco, słonecznie, mogliśmy się kąpać w morzu, codziennie chodzić w krótkich spodenkach. Średnio jest tu o kilka stopni cieplej niż na Wyspach Kanaryjskich i to dla nas istotny argument przemawiający właśnie za tą destynacją. Rok temu byliśmy w grudniu na Teneryfie. To piękna, cudowna wyspa. Było cieplutko, ale w basenie wytrzymywaliśmy maksymalnie 30 min, później wargi zaczynały nam sinieć.

DoubleTree By Hilton Marian Island Resort and Spa
Dubaj, 2017
Dubaj, Burj Khalifa
Dubaj, 2020

3. Wysoki standard hoteli. Hotele są nowe, świetnie zaprojektowane, wiele z nich jest dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Mają świetne zaplecze rekreacyjne w tym podgrzewane baseny, co w grudniu nawet w ZEA może mieć znaczenie. We wszystkich hotelach, jakich nocowaliśmy były: plac zabaw dla dzieci, piękne plaże, podgrzewane baseny, brodziki, zjeżdżalnie i bardzo dobre jedzenie.

Hilton Ras al Khajma Resort and Spa, 2018
Hilton Ras al Khajmah Resort and SPA
Atlantis the Palm, Dubaj

4. Atrakcje dla dorosłych. Emiraty to inna, ciekawa kultura. Możemy spotkać tu ludzi z całego świata. Ja lubię tą wielokulturowość. Można się wybrać np. na safari. Jeśli macie naprawdę małe dzieci, to raczej bez nich. Podczas naszego drugiego wyjazdu do Emiratów, kiedy Wituś miał 2,5 roku a ja byłam w drugiej ciąży, Wojtek wyskoczył na taką wycieczkę, pojeździć na desce snowboardowej po pustynnych wydmach. Z Emiratów pojechaliśmy również obejrzeć fiordy Pułwyspu Musandam w Omanie – niesamowite miejsce!

Poważne rozmowy przy barze, 2018

5. Wiadomo, że w Dubaju i Abu Dabi wszystko musi być NAJ. Ja generalnie bardziej cenię cuda natury niż człowieka, ale nikt nie pozostanie obojętny na rozmach tych 2 miast. Przecież nie chodzi o to, żeby spędzić z dziećmi wakacje na basenie i zjeżdżalni, ale żeby pokazać im też nowe, ciekawe miejsca. Meczet Szejka Zayeda w Abu Dabi, Marinę w Dubaju, rozmach centrum Dubaju z Burj Khalifą, suk. W Emiratach naprawdę trudno się nudzić. Podczas naszych wyjazdów staramy się sporo zwiedzać. Zdaje się, że dzieciom to pasuje 🙂

Ani Dabi, 2018

O innych, ciekawych miejscach na zimowy escape z Polski przeczytacie tu: LINK

Abu Dabi, kawa ze złotem

O tym jak wygląda podróżowanie do Dubaju w czasie pandemii przeczytacie tu: LINK

A ja zabieram się za pisanie kolejnego wpisu. Pokażę Wam 4 świetne hotele w ZEA na wakacje z dziećmi 🙂

Dubai Garden, 2017
Burj Khalifa Dubaj 2017
Atlantis the Palm, 2020
Abu Dabi

Leave a Reply