Männlichen – Szwajcaria z dziećmi i słynna zjeżdżalnia we wnętrzu krowy

Jeśli będziecie w okolicy Lauterbrunnen, Interlakken czy w Grindelwaldzie, koniecznie wejdźcie na szczyt Mannlichen. Oczywiście można wejść na szczyt, ale jeśli podobnie jak my, zwiedzacie Szwajcarię w towarzystwie (małych) dzieci, to kolejka może być dobrym rozwiązaniem.

Männlichen, Szwajcaria
Männlichen, Szwajcaria

Dlaczego Männlichen robi furorę wśród podróżujących rodzin?

Männlichen, Szwajcaria
Männlichen, Szwajcaria

Ze względu na znajdujący sie na samym szczycie plac zabaw ze słynna już zjeżdżalnią przez wnętrzności wielkiej drewnianej krowy.

Jak dostać sie na szczyt Maennlichen?

Kolejką gondolową z Grindelwaldu (od tej strony jest tez łatwiejsze podejście) lub od strony Lauterbrunnen. Ja osobiście uwielbiam dolinę Lauterbrunnen i jazdę szwajcarskimi górskimi pociągami wiec wybraliśmy właśnie tę opcję, którą zdecydowanie bardziej polecam. Od strony Grindelwaldu wyjeżdżałam kilka lat temu, po tym jak wzięłam udział w górskim biegu Eiger Ultra Trail.

Podróż na szczyt zaczynamy na małym dworcu w Lauterbrunnen. Jeśli jedziecie w tamte strony samochodem, to tuż obok dworca znajdziecie duży, kilkupoziomowy parking.

Pociągiem z Lauterbrunnen jedziemy do Wengen, gdzie przesiadamy sie na kolejkę górska, która zabierze nas na szczyt. Trasa kolejowa jest przepiękna! Jadąc w górę do Wengen można podziwiać piękną panoramę na dolinę, pełną wodospadów i ośnieżonych szczytów na dalszym planie

Wengen, Szwajcaria
Wengen, Szwajcaria

Samo Wengen jest również bardzo urokliwe. Warto zarezerwować sobie trochę czasu na dłuższa przesiadkę. Widok na calą dolinę jest wg mnie najbardziej spektakularny właśnie z Wengen

Po wjeździe na szczyt, przywitało nas stado krów i – wg mnie – bardzo relaksujące odgłosy dzwonków, zawieszonych na ich szyjach. Uwagę dzieci najbardziej przykuły krowie placki, ktore oczywiscie byly na każdym kroku. Jestem z wioski więc ten swojski zapach wcale mi nie przeszkadzał 🙂

Na szczycie można pospacerować, zjeść dobre lokalne jedzenie w górskiej restauracji i przede wszystkim poszaleć na fajnym placu zabaw.

Männlichen, Szwajcaria
Männlichen, Szwajcaria
Maennlichen, Szwajcaria

Zjechaliśmy na dół późnym popołudniem i zahaczyliśmy o jeszcze jeden plac zabaw w centrum Lauterbrunnen i przespacerowalimsy się pod słynny, przepiękny wodospad Staubbach.

Generalnie podczas wypadu do Szwajcarii Lauterbrunnen i okolice to absolutny “MUST SEE”

PS. Männlichen czy Maennlichen? Obie wersje sa poprawne.

Plac zabaw Lauterbrunnen, Szwajcaria
Lauterbrunnen, Szwajcaria
Lauterbrunnen, Szwajcaria
Lauterbrunnen, Szwajcaria

Jeden Komentarz Dodaj własny

Leave a Reply