Allmendhubel nad doliną Lauterbrunnen – piękny plac zabaw w Szwajcarskich Alpach

dnia

Bernese Oberland, czyli Alpy Berneńskie to zdecydowanie moja ulubiona cześć Szwajcarii. To tu przyjechałam podczas mojej pierwszej podróży do tego kraju, podczas stypendium językowego we Freiburgu, tuż za niemiecką granicą. Od tamtego czasu byłam tam pewnie co najmniej 10 razy i wciąż nie zobaczyłam wszystkich naturalnych atrakcji

Od kiedy mamy dzieci, jeżdżąc na wycieczki szukamy ciekawych płacy zabaw. Od dłuższego czasu miałam na radarze słynny Allmendhubel – piękny plac zabaw położony wysoko nad doliną Lauterbrunnen.

Allmendhubel – wspaniały plac zabaw w Szwajcarii dla dzieci i dorosłych

Dzieciom z pewnością spodoba się ten plac zabaw. Są tam huśtawki, zjeżdżalnie i nawet sklep z serem 🙂

Spokojnie moglibyśmy tam spędzić prawie cały dzień, dzieci na zabawie, ja – podziwiając przepiękne widoki na wysokie góry po drugiej stronie doliny.

Kiedy znudzi wam się już zabawa i kiedy napełnienie brzuszki w pobliskiej restauracji, warto udać sie na hiking w dół do kolejki w Muerren.

Jak dostać się na plac zabaw Allmendhubel?

Samochodem przez Lauterbrunnen do Stechelberg, gdzie parkujemy na parkingu tuż przy wyciągu Schilthornbahn.

Kolejką linową (dopiero za 4 razem nie bałam się nią jechać) jedziemy ze Stechelberg do Muerren (podróż z jedną przesiadką na pierwszym przystanku w drodze do Schilthorn). Kilka minut spacerem przez Muerren znajduje się kolejka linowa do Allmendhubel.

My wjeżdżaliśmy dosyć późno, ostatnią kolejką i z powrotem do Muerren zeszliśmy pieszo. Krótki, przyjemny hike, który udało nam się zrobić z 3-letnim Ignasiem zajął nam około pół godziny. Widoki były po drodze przepiękne!!

Allmendhubel, Szwajcaria
Hike z Allmendhubel do Murren

Leave a Reply