O mnie

Fajnie, że jesteś na mojej stronie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tajlandia

Mam na imię Ania. Moim hobby są podróże i ich planowanie.

Od lat skrupulatnie planuję każdą wolną chwilę, którą wykorzystuję na podróże w nowe miejsca. No może nie zawsze w nowe. Tajlandia stanowi tu wyjątek. Razem z mężem byliśmy tam już 3 razy i zapewne na tym się nie skończy.

Podczas podróży lubię rozmawiać i obserwować mieszkańców, poznawać ich obyczaje i kuchnię. Czy to bliskowschodnią w Bejrucie i Damaszku, czy azjatycką np. w Singapurze.

Jednak najbardziej ciągnie mnie do natury. Nigdy nie zapomnę hikingu na zielonej i odludnej Islandii, dwudniowego trekkingu na najwyższy szczyt w Maroko i długich górskich tras rowerowych po Szwajcarii.

Prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Objechałam Jezioro Genewskie na rowerze (184 km), wzięłam udział w morderczym biegu po Szwajcarskich Alpach Eiger Ultra Trail, przebiegłam półmaraton w Lizbonie, podglądałam delfiny w Oceanie Atlantyckim w Sagres i na Azorach, wędrowałam po pustych szlakach Madery.

W czasie studiów spędziłam kilka miesięcy w Niemczech na stypendium i praktykach. Przez 5 miesięcy studiowałam w Oslo w ramach programu Erasmus. To właśnie w Norwegii za kołem podbiegunowym pierwszy raz zobaczyłam zorzę polarną.

Zawsze chciałam mieszkać za granicą. Udało mi się w ramach firmy przenieść do Szwajcarii. Przez 10 miesięcy codziennie dojeżdżałam do biura na rowerze wzdłuż Jeziora Genewskiego, podziwiając piękne górskie widoki. Nowe możliwości pojawiają się wtedy, gdy najmniej ich oczekujemy. W ten właśnie sposób prosto ze Szwajcarii przeniosłam się do Portugalii. Przez 8 miesięcy pracowałam tam jako Brand Manager. Oczywiście wykorzystywałam każdą możliwą chwilę na podróże po okolicy.

jungfraujoch_TopofEurope_Switzerland_Anna_Kedzierska--2

Dlaczego podróżuję

Świat jest zbyt ciekawy, aby spędzać życie tylko w jednym miejscu! Podróże to najlepsza szkoła. Otwierają człowieka na świat, na innych, na odległe kultury. Podróże skłaniają do zastanowienia się, przede wszystkim nad sobą.  Pomagają uporządkować wiele spraw, czasami efektem lawinowym prowokując zmiany. Wierzę, że zmiany z definicji są dobre.

Wspomnienia z podróży tworzą wielką mapę w mojej głowie, mapę miejsc, smaków i uczuć. Śniadanie na górskim szlaku na Maderze, road trip po Islandii z przyjaciółkami, zakończony 10 km biegiem w Reykjaviku i kąpielą w termach Blue Lagoon, czy spacer z mężem po świątyniach Angkoru w Kambodży. Zostaną ze mną do końca życia. Cały czas powiększam moją mapę 🙂

Anna_Kedzierska-0500
Maroko, w drodze na Toubkal

Dlaczego zaczęłam pisać bloga

Miejsca, które odwiedziłam są zbyt ciekawe, aby wspomnienia o nich pozostały tylko w mojej głowie.  Chciałam się podzielić z innymi moimi doświadczeniami. Przede wszystkim pomóc i doradzić. Co zrobić, zabrać i zobaczyć. Chciałabym aby Wasze podróże były co najmniej tak udane i ciekawe jak moje.

Mam też taką (cichą) nadzieję, że kilka osób po prostu zachęcę do podróżowania.

Z natury jestem osobą bardzo dobrze zorganizowaną. Podróże są dla mnie bardzo ważne, dlatego tak wiele uwagi przykładam do odpowiedniego ich zaplanowania. Daje mi to poczucie komfortu, bezpieczeństwa i wbrew pozorom pozwala na zachowanie spontaniczności. Przy odpowiednim planowaniu, nie muszę na miejscu marnować czasu na kwestie, które mogę zaplanować z domu.

Zdecydowanie wolę słuchać niż mówić. Analizować i obserwować. Nie lubię się powtarzać i mielić tych samych tematów pod różnym tytułem i kolorem czcionki. Dlatego rzadko publikuję posty. W każdy z nich wkładam dużo serca i rozumu, tak aby stanowiły dla Was, drodzy czytelnicy rzetelne źródło informacji, dobrych rad i inspiracji.

Iceland_Anna_Kedzierska-0046
Islandia

A co robię poza pracą, kiedy nie podróżuję i nie planuję kolejnego wyjazdu?

  • Uwielbiam jeździć na rowerze – od lat to mój podstawowy środek transportu, dlatego ten temat pojawia się w kilku postach o Szwajcarii.
  • Nie znoszę kupować nowych ubrań – dlatego na wielu zdjęciach pojawiam się w tym samym zestawie starych, sprawdzonych t-shirtów
  • Lubię za to dobry sprzęt sportowy i ułatwiające życie gadżety – dlatego co jakiś czas będę pisać o moich ulubionych gadżetach
  • Interesuję się fotografią – wszystkie zdjęcia zawarte na stronie są mojego autorstwa, ew. mojego męża. Ostatnio zaczęłam się dokształcać w tym obszarze i wiem, że wiele zdjęć z poprzednich podróży zrobiłabym inaczej.
  • Lubię się uczyć języków obcych – mówię biegle po angielsku i niemiecku i coraz lepiej po francusku. Po norweskim zostało mi tylko doren lukkes, czyli drzwi się zamykają. Słyszałam to kilka razy dziennie, przez 5 miesięcy w drodze z akademika na uczelnię. Po portugalsku potrafie juz tylko sie przedstawic i zamówić kawę.  
  • Robie bardzo dużo błędów ortograficznych. Pewnie nawet sam google jest zaskoczony jakie słowa sprawdzam w słowniku, a autokorekta nie jest w stanie wyłapać wszystkich moich byków. No coz. Nie można być dobrym we wszystkim, a ja wolę rozwijać moje mocne strony, niż marnować czas na słabe, w których nie wierze, że kiedykolwiek osiągnę znaczący postęp. 
Anna_Kedzierska-032
Indie, okolice Darjeeling

EDIT 2019: Trochę się u mnie pozmieniało. Po 8 miesięcznym pobycie w Portugalii wróciliśmy do Polski już w trójkę – z Witusiem w brzuchu, a w marcu 2019 urodził się nasz drugi syn Ignaś. To nie znaczy, że przestaliśmy podróżować. Wręcz przeciwnie. Podróżujemy za to kompletnie inaczej i te podróże są jeszcze bardziej fascynujące. Może kiedyś pokuszę się o wpis na ten temat, jednak – jak może zauważyłeś czytelniku – od kiedy mam dzieci piszę jeszcze rzadziej. Po prostu, rzeczywistość z 2 dzieci jest tak fascynująca i absorbująca, że nie wystarcza mi czasu na pisanie. Jednak niektóre z naszych podróży były tak cudowne i wyjątkowe, że postaram się choć część z nich opisać, ponieważ w tych wpisach naprawdę nie chodzi o mnie, a niesienie inspiracji i przydatnych informacji innym 🙂

EDIT 2023: Ponad rok temu znowu przeprowadziliśmy się do Szwajcarii. Mieliśmy do wyboru Wiedeń, gdzie dostałem bardzo dobrą ofertę pracy jako Head of Marketing na Europe (troche zaluje, że jej nie przyjęłam) i Szwajcarię, gdzie dostałam pracę jako Global Marketing Manager w firmie technologicznej. Wspólnie wybraliśmy Szwajcarię. Jak długo tu zostaniemy, zobaczymy.