O mnie

Fajnie, że jesteś na mojej stronie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tajlandia

Mam na imię Ania. Moim hobby są podróże i ich planowanie.

Od lat skrupulatnie planuję każdą wolną chwilę, którą wykorzystuję na podróże w nowe miejsca. No może nie zawsze w nowe. Tajlandia stanowi tu wyjątek. Razem z mężem byliśmy tam już 3 razy i zapewne na tym się nie skończy.

Podczas podróży lubię rozmawiać i obserwować mieszkańców, poznawać ich obyczaje i kuchnię. Czy to bliskowschodnią w Bejrucie i Damaszku, czy azjatycką np. w Singapurze.

Jednak najbardziej ciągnie mnie do natury. Nigdy nie zapomnę hikingu na zielonej i odludnej Islandii, dwudniowego trekkingu na najwyższy szczyt w Maroko i długich górskich tras rowerowych po Szwajcarii.

Prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Objechałam Jezioro Genewskie na rowerze (184 km), wzięłam udział w morderczym biegu po Szwajcarskich Alpach Eiger Ultra Trail, przebiegłam półmaraton w Lizbonie, podglądałam delfiny w Oceanie Atlantyckim w Sagres i na Azorach, wędrowałam po pustych szlakach Madery.

W czasie studiów spędziłam kilka miesięcy w Niemczech na stypendium i praktykach. Przez 5 miesięcy studiowałam w Oslo w ramach programu Erasmus. To właśnie w Norwegii za kołem podbiegunowym pierwszy raz zobaczyłam zorzę polarną.

Zawsze chciałam popracować i pomieszkać zagranicą. Udało mi się w ramach firmy przenieść do Szwajcarii. Przez 10 miesięcy codziennie dojeżdżałam do biura na rowerze wzdłuż Jeziora Genewskiego, podziwiając piękne górskie widoki. Nowe możliwości pojawiają się wtedy, gdy najmniej ich oczekujemy. W ten właśnie sposób prosto ze Szwajcarii przeniosłam się do Portugalii. Przez 8 miesięcy pracowałam tam jako Brand Manager. Oczywiście wykorzystywałam każdą możliwą chwilę na podróże po okolicy.

jungfraujoch_TopofEurope_Switzerland_Anna_Kedzierska--2

Dlaczego podróżuję

Świat jest zbyt ciekawy, aby spędzać życie tylko w jednym miejscu! Podróże to najlepsza szkoła. Otwierają człowieka na świat, na innych, na odległe kultury. Podróże skłaniają do zastanowienia się, przede wszystkim nad sobą, nad priorytetami.  Pomagają uporządkować wiele spraw, czasami efektem lawinowym prowokując zmiany. Wierzę, że zmiany z definicji są dobre.

Wspomnienia z podróży tworzą wielką mapę w mojej głowie, mapę miejsc, smaków i uczuć. Śniadanie na górskim szlaku na Maderze, road trip po Islandii z przyjaciółkami, zakończony 10 km biegiem w Reykjaviku i kąpielą w termach Blue Lagoon, czy spacer z mężem po świątyniach Angkoru w Kambodży. Zostaną ze mną do końca życia. Cały czas powiększam moją mapę 🙂

Anna_Kedzierska-0500
Maroko, w drodze na Toubkal

Dlaczego zaczęłam pisać bloga

Miejsca, które odwiedziłam są zbyt ciekawe, aby wspomnienia o nich pozostały tylko w mojej głowie.  Zaczęłam pisać bloga, ponieważ chciałam się podzielić z innymi moimi doświadczeniami. Przede wszystkim pomóc i doradzić. Co zrobić, zabrać i zobaczyć. Chciałabym aby Wasze podróże były co najmniej tak udane i ciekawe jak moje.

Mam też taką (cichą) nadzieję, że kilka osób po prostu zachęcę do podróżowania.

Z natury jestem osobą bardzo dobrze zorganizowaną. Podróże są dla mnie bardzo ważne, dlatego tak wiele uwagi przykładam do odpowiedniego ich zaplanowania. Daje mi to poczucie komfortu, bezpieczeństwa i wbrew pozorom pozwala na zachowanie spontaniczności. Przy odpowiednim planowaniu, nie muszę na miejscu marnować czasu na kwestie, które mogę zaplanować z domu.

Zdecydowanie wole słuchać niż mowić. Analizować i obserwować. Nie lubię się powtarzać i mielić tych samych tematów pod rożnym tytułem i kolorem czcionki. Dlatego rzadko publikuję posty. W każdy z nich wkładam dużo serca i rozumu, tak aby stanowiły dla Was, drodzy czytelnicy rzetelne zródło informacji, dobrych rad i inspiracji.

Iceland_Anna_Kedzierska-0046
Islandia

A co robię poza pracą, kiedy nie podróżuję i nie planuję kolejnego wyjazdu?

  • Uwielbiam jeździć na rowerze – od lat to mój podstawowy środek transportu, dlatego ten temat pojawia się w kilku postach o Szwajcarii.
  • Uwielbiam kino – w ramach inspiracji będę polecać Wam filmy oraz książki, z którymi warto się zapoznać przed lub po podróży.
  • Nie znoszę zakupów – dlatego na wielu zdjęciach pojawiam się w tym samym zestawie starych, sprawdzonych t-sirtów
  • Lubię za to dobry sprzęt sportowy i ułatwiające życie gadżety – dlatego co jakiś czas będę pisać o moich ulubionych gadżetach
  • Interesuję się fotografią – wszystkie zdjęcia zawarte na stronie są mojego autorstwa, ew. mojego męża. Ostatnio zaczęłam się dokształcać w tym obszarze i wiem, że wiele zdjęć z poprzednich podróży zrobiłabym inaczej.
  • Lubię się uczyć języków obcych – mówię biegle po angielsku i niemiecku. Mój francuski ciągle kuleje, mimo 10 miesięcy spędzonych we francuskojęzycznym kantonie. Po norweskim zostało mi tylko doren lukkes, czyli drzwi się zamykają. Słyszałam to kilka razy dziennie, przez 5 miesięcy w drodze z akademika na uczelnię. Nieco lepiej jest z portugalskim.
  • Nie znam się na IT, co mnie strasznie wkurza. Ostatnio próbuję ogarnąć podstawy kodowania. Na razie z marnym efektem, ale już nie wpadam w panikę kiedy widzę kod HTML 🙂
Anna_Kedzierska-032
Indie, okolice Darjeeling

EDIT 2019: Trochę się u mnie pozmieniało. Po 8 miesięcznym pobycie w Portugalii wróciliśmy do Polski już w trójkę – z Witusiem w brzuchu, a w marcu 2019 urodził się nasz drugi syn Ignaś. To nie znaczy, że przestaliśmy podróżować. Wręcz przeciwnie. Podróżujemy za to kompletnie inaczej i te podróże są jeszcze bardziej fascynujące. Może kiedyś pokuszę się o wpis na ten temat, jednak – jak może zauważyłeś czytelniku – od kiedy mam dzieci piszę jeszcze rzadziej. Po prostu, rzeczywistość z 2 dzieci jest tak fascynująca i absorbująca, że nie wystarcza mi czasu na pisanie. Jednak niektóre z naszych podróży były tak cudowne i wyjątkowe, że postaram się choć część z nich opisać, ponieważ w tych wpisach naprawdę nie chodzi o mnie, a niesienie inspiracji i przydatnych informacji innym 🙂