Samsonite Lite Shock – najlepsze walizki nie tylko na rodzinne wakacje z dziećmi

Zdażyło wam się kiedyś wybrać na wakacje i zmęczyć zanim dotarliście na miejsce, albo po udanym wakacyjnym wypoczynku zmęczyć podróżą do domu? Pewnie szanse na to są zdecydowanie większe, jeśli podróżujecie z dziećmi.

Długie pakowanie, oczekiwanie na bagaż na lotnisku, dźwiganie, pchanie ciężkich walizek.

My bardzo lubimy ułatwiać sobie życie w podróży, lubimy dobry sprzęt turystyczny, dzięki któremu możemy sie w pełni skupić na urokach wakacji. Jednym z bardzo ważnych sprzętów są dla nas dobre walizki.

Kiedyś, dawno temu wydawało mi się to totalną głupotą, aby wydawać na walizkę więcej pieniędzy niż na bilet lotniczy. Cóż, albo kompletnie zgłupiałam, albo zmądrzałam, bo od tamtej pory kupiłam 7 walizek Samsonite Lite Shock. W różnych rozmiarach, na różne potrzeby podróżnicze. Uwielbiam je i to jak ułatwiają mi życie w drodze.

Ignaś w Dubaju
Samsonite Lite-Shock

Pierwszą (75 cm) kupilam w 2014 r kiedy zaczęłam intensywnie podróżować w pracy. Niedługo potem kupilismy z Wojtkiem kolejną (69 cm). Gdy pojawiły sie dzieci i zaczelismy często latać na wakacje, te 2 walizki w zupelnosci nam wystarczały aby spakowac 4 osobową rodzinę.

Kilka lat później, kiedy przeprowadzaliśmy sie ponownie do Szwajcarii, do zestawu doszła największa walizka z serii Samsonite Lite Shock: 81 cm.

Podskórnie wiedzieliśmy jednak, ze często latając na trasie Genewa – Warszawa, czy podróżując na wakacje z dziećmi, chcemy latac ‘lekko‘. Bez bagażu rejestrowanego, tylko z bagażem kabinowym. Dlatego na przestrzeni kilku kolejnych miesięcy dokupiliśmy 4 walizki kabinowe Samsonite 55cm – po jednej dla każdego członka rodziny. Te, które mamy mieszczą sie w wyśrubowanych granicach na wymiar bagażu podręcznego w zdecydowanej większości linii lotniczych.

To niesamowite jak lekko podróżuje się z dobrymi walizkami, nawet jeśli sa bardzo ciężkie.

Zalety walizek Samsonite Lite Shock

Samsonite Lite Shock

1. Bardzo lekkie!! w porównaniu z innymi walizkami te są wyjątkowo lekkie. Dzięki temu, nawet jeśli limit na bagaż podręczny to 8kg (np w PLL Lot) jesteśmy w stanie zapakować całkiem sporo. Małe walizki 55 cm wazą tylko 1,7kg! Największa 81 cm tylko 2,8kg.

2. 4 kółka– jeśli podróżujecie całą rodziną, to nigdy nie kupujcie walizek na 2 kółkach. Jeśli takie macie – sprzedajcie za bezcen na OLX i kupcie walizki na 4 kółkach

3. Bardzo wytrzymałe – po prostu bardzo wytrzymale. Nasze 2 pierwsze walizki maja po 9 lat i wciąż są idealnie sprawne.

4. Wysuwane raczki – to maja wszystkie walizki, ale olbrzymią zaleta posiadania kilku walizek z tej samej serii (najlepiej Samsonite Lite schock) jest to, ze te raczki sa lekkie, delikatne, wysuwaja sie do tych samych wysokości, dzięki czemu w jednej ręce można wygodnie trzymać 2 walizki

5. Bardzo lekko się prowadzą – praktycznie same suną po terminalu. Nawet ciężką walizkę można pchać jednym palcem.

6. Mega ważne w przypadku rodzinnych podróży – jedna osoba może bez trudu pchać cały bagaż, podczas gdy drugi rodzic ogarnia dzieci (to drugie jest zdecydowanie bardziej wymagające). Jeśli lecimy z bagażem rejestrowanym mamy max 2 duże walizki, w przypadku lotów tylko z bagażem kabinowym jedno z nas pcha 4 małe walizki.

Link afiliacyjny Allegro

Dla dzieci lepiej kupić walizkę typowo dziecięcą, czy Samsonite Lite Shock?

Jeśli rozważacie dla siebie zakup walizek Samsonite, dzieciom również je kupcie. Tak, aby były ze sobą kompatybilne, czyli aby jedna osoba mogła łatwo prowadzić wszystkie walizy.

Kiedy Witek był młodszy kupiliśmy mu popularną walizke Trunki. Jest bardzo fajna. Dziecko może na niej jeździć, siedzieć, ma pasek za który można ją ciagnąć. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest zestaw walizek Samsonite Lite Shock

Walizka Trunki jest mniej pojemna i mniej wytrzymała.

Za to może się bardziej podobać dzieciom – Link Allegro

Ignaś w Dubaju
Wituś na Gran Canarii
W drodze do Dubaju
Samsonite Lite Shock

Leave a Reply